Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
PROLAKTİN

Beyindeki Hipofiz bezinden salgılanır. Asıl etkisi doğumdan sonra memede süt salgısını sağlamaktır. Süt bezlerini döşeyen hücre tabakasını aktif süt salgılayan salgı hücrelerine çevirir. Protein sentezini arttırır. Özellikle de süt proteini olan kazeinin sentezini arttırır.

Gelişme çağında hem salgı dokusu hem de kanal dokusunun gelişmesinde yardımcıdır.

Gebelik sonrasında süt verme işleminde temel rol oynayan bu hormonun eksiklik ve fazlalığı etkili olmaktadır. Gebelik başında meme dokusunun ilk gelişiminde etkili olduğu için, düzeyindeki değişikliklerin meme dokusunda gelişme problemi yaratabildiğine dair görüşler vardır. Emzirme dönemi sonrasında prolaktinin artması da memede gerginlik şişkinlik yaratabildiği gibi meme başından süt gelmesine de neden olabilmektedir.
Meme, Meme Anatomisi
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.