Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
MEME HASTALIKLARI
Papillom

Meme kanalı duvarından kanal boşluğuna doğru çıkıntı şeklindeki yapıdır. Genellikle tek bir kanaldan kanlı memebaşı akıntısına neden olur. Kanal boyunca yaygın ve çok sayıdaki papillomlar papillomatozis olarak değerlendirilir ve prekanseröz dediğimiz kansere öncülük eden yapılardandır. Cerrahi olarak kanalı ile birlikte çıkarılır.böylece hem tanı konmuş hem de tedavi edilmiş olur.

 
Hamartom

Nadir görülürler, iyi sınırlı kitle olarak bulgu verebildikleri gibi, çevre dokudan ayrılması mümkün olmayan cinsleri de vardır. Bazen sadece görüntüleme metodlarında saptanırlar. İnce bir kapsülle çevrili olan normal meme dokusudur. Hızlı büyüme eğiliminde olabilirler. Genelde cerrahi olarak çıkarılmaları önerilir.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.