Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
Meme Kanserinde Büyüme Hızı
Yaş gruplarına göre değişiklik göstermekle beraber genelde değişime uğramış bir meme hücresi her 3 ayda bir bölünerek gelişir olarak kabul edilmektedir. Meme dokusu, gelişimi hormonlara dayalı bir organ olduğundan, hormonların yaş ile aktivasyonlarından, hormonal dengesizliklerden özellikle çok yükseldikleri durumlardan etkilenmektedir.Yapılan çalışmalar genç yaş grubunda ve saldırgan kanser gruplarında üreme ve bölünme hızının 21 günde bire inebildiğini göstermektedir.

Genelde ileri yaş grubunda görülen meme kanserlerinde ilk hücrenin dejenere olmasından itibaren 1 cm lik boya ulaşması 5-8 yıl olarak kabul edilirken daha sonra bu gelişim hızı ile hemen 1 yıl içinde 4-5 cm boya ulaşabilmesi mümkündür. Kendi kendine meme muyanesinin önemi de bu noktadadır. Meme kanserinin mümkün olan en küçük olduğu, en erken evrede yakalanması tedavinin başarısı içinde önemlidir.

Daha erken yaşlarda, gebelikte ve hormonal düzensizliklerin olduğu dönemlerde ise hücre çoğalma hızının 6 kata artabildiği bilinmektedir. Özellikle genç yaş gruptaki kadınlar meme dokularında olabilecek değişikliklerin daha çok farkında olmalı, meme dokusunda bir değişiklik hissettiklerinde vakit geçirmeden doktora baş vurmalı ve tetkiklerini yaptırtmalıdırlar.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.
Gizlilik | Yasal Uyarı

Adres: 1413 Sokak No:51 Kahramanlar İZMİR   |   Tel: 0(232) 446 84 75 (Pbx)   |   Fax: 0(232) 446 84 73