Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
Meme Kanserinde Destek Tedavi
Genel tedavi planının modern görüş ve bilgi ışında oluşturulması ve düzenli olarak uygulanmasının ardından tercih edilebilen yöntemlere verilen addır. Daha çok kişinin kendi direnç sisteminin ayakta tutulması gayeli planlanarak önerilmektedir. Destek tedaviler olarak hastanın sinir sisteminin korunması, kilo kontrolünün desteklenmesi, hareket miktarının arttırılması, bazı doğal destekleyicilerin önerilmesi, uğraş terapileri önerilmesi yanı sıra burada sayılmayan (homeopati, hipnoz,... gibi) pek çok destekleyici yöntem sağlık hizmeti içinde geniş bir alanı kapsamaktadır. Dünyanın en saygın üniversitelerinin tıp fakültelerinde (Amerika da) kanser ve spirütalizm (ruhsal durumun korunması) ders olarak okutulmaktadır.

Özellikle Avrupa da kanser tedavisinde destek tedavilerine önem verilmekte, hatta sağlık sigorta sistemi tarafından ödeme planı içinde tutulmaktadır. Almanya da Antropozofik ( insanın bir bütün olarak görülmesi) tıp görüşü üzerine kurulu ve destekleyici tedavilerin yoğun olarak kullanılabildiği enstitü ve hastaneler mevcuttur.

Klinik yararları yönünde pek çok çalışma olmakla birlikte bu tip desteklerin standardize edilememesi ve elde edildiği düşünülen faydanın karşılaştırılabilir bir ölçümlemesi yapılamadığından standart tedavi protokolü olarak her klinikte kabul görmemektedir. Ancak bu tip tedavileriden günümüzde tıbbın pek çok alanında da yararlanılabildiği bir gerçektir. Ör: Akupunktur artık ülkemizde eğitimi düzenli olarak verilen ve hekimlerin muayenehane hizmetinde uygulayabildikleri bir tedavi metodu olarak gerekli kontrol mercileri tarafından kabul edilmiştir.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.
Gizlilik | Yasal Uyarı

Adres: 1413 Sokak No:51 Kahramanlar İZMİR   |   Tel: 0(232) 446 84 75 (Pbx)   |   Fax: 0(232) 446 84 73