Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
Sinir Sisteminin Korunması
Kanser gibi uzun süren tedavi gerektiren hastalıkların izlemlerinde sıklıkla depresif reaksiyonlar ile karşılaşılabilmektedir. Yapılan çalışmalar depresyonda vücut direncinin düştüğünü ve kanser gibi hastalıklar şile karşılaşma sıklığının arttığını göstermektedir. Uzun süren tedavi protokollerinin, mastektomi gibi organ kayıplarının ve kemoterapinin de depresyonu arttırıcı etkisi olduğu düşünülmektedir.

Vücut direncinin artmasının istendiği tedavi sonrası izlem sırasında özellikle sinir sistemini destekleyici, depresyonu önleyici yaklaşımlar ön plana çıkmaktadır. Hastalığın tüm aile için bir travma olduğu ve gerekli rehabilitasyonun tüm aile için uygulanması gerektiği unutulmamalıdır.

Ruhi destek tedavisi sırasında hastanın ve yakınlarının beraber değerlendirilmesi, eğer gerekiyor ise tıbbi tedavinin uygulanması, ya da uğraş terapileri ve spor ile sinir sisteminin korunmasına çalışılmaktadır.

Hastanın kendi hayat düzeninde de elden geldiğince rehabilitasyona yönelik değişiklikleri yapmaya gayret etmesi gerekmektedir. Aile desteğinin de tam olmasının hastalık ile savaşımda önemli olduğu düşünülmektedir.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.
Gizlilik | Yasal Uyarı

Adres: 1413 Sokak No:51 Kahramanlar İZMİR   |   Tel: 0(232) 446 84 75 (Pbx)   |   Fax: 0(232) 446 84 73