Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
Kilo Kontrolü ve Diyet
Vücut dokularımız şekeri kullanırken insülin hormonuna ihtiyaç duyarlar ancak kanser hücreleri şekeri direkt olarak kullanabilirler. İnsülin hormonu da dokuların östrojene duyarlılığını arttırır. Kilo aşırı arttığında insülin direnci gelişir ve kan şekeri yükselir.

Bu nedenlerden dolayı kan şekerinin yükseldiği ve insülin direnci nedeniyle İnsülinin de fazla yükseldiği durumlarda kanser hücreleri daha fazla hormon etkisinde kalırlar ve üreme hızları artar. Bu nedenle kanser tedavisinden sonra takipte diyet ile kan şekeri kontrolü çok önemlidir.

Diyet planlaması da normal zayıflama diyetleri gibi olamamalı, direnci kırmamalı, hastanın gerekli protein, vitamin ve mineralleri düzenli olarak alabileceği şekilde belirlenmelidir. Özellikle bazı antioksidan gıdalar sıklıkla önerilmektedir.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.
Gizlilik | Yasal Uyarı

Adres: 1413 Sokak No:51 Kahramanlar İZMİR   |   Tel: 0(232) 446 84 75 (Pbx)   |   Fax: 0(232) 446 84 73