Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
Tanı Yöntemleri

Meme MR: Yüksek enerjili mıknatıslar ile oluşturulan manyetik alanın vücuttaki sıvılarda meydana getirdiği titreşimlerin kaydedilmesi ile dokuların tespit edilmesini sağlayan bir teşhis yöntemidir. Temel cihaza özel bazı ekler yapılması ile (Meme Koili) meme dokusu için özellikle diğer tetkikler ile tanıya gidilemediğinde tanı amaçlı kullanılmaktadır. 5 mm ve üzerindeki yapıların tanısında etkili olduğu görülmektedir. Ayrıca metastaz adı verilen yayılımlarında tespiti ve takibinde tercih edilmektedir.

BT:Diğer tomografi yöntemleri gibi röntgen ışınlarının kullanılması, çok açılı çekimlerin aynı cihaz üzerinde görüntü olarak birleştirilmesi esasıyla çalışır. Daha yüksek doz radyasyon verdiği için mamografi gibi rutin taramada değil, ayrımı yapılamayan yapıların tanınmasında , özellikle meme kanserinin vücuttaki yayılımının tespiti ve takibinde tercih edilir.

PET: Radyoaktif işaretleme ile vücutta gelişebilecek pek çok kanser için özellikle yayılımların tespiti ve izlenmesi için tercih edilen tanı yöntemidir.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.
Gizlilik | Yasal Uyarı

Adres: 1413 Sokak No:51 Kahramanlar İZMİR   |   Tel: 0(232) 446 84 75 (Pbx)   |   Fax: 0(232) 446 84 73