Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi
KADIN BESLENMESİ
Gençlerde Beslenme

Özellikle bu yaş grubundaki kişilerin beslenmelerinin çok dengeli olması gerekmektedir. Kilo almaktan korundukları gibi gerekli tüm temel gıdaların, protein, yeteri kadar yağ ve çok fazla olmayan karbonhidrat alınmasına dikkat edilmelidir.

Aynı zamanda günlük 1gr. kalsiyum tüketilmelidir.

Günümüzde tüm dünyada fazla kilolar artık gençlerin problemi olmaya başlamıştır. Her ne kadar zayıflama sektörünün kilo için standartlar yaratması ve sistemi kontrol altında tutmak için çeşitli kurallar koymaya çalışması, konuya gereğinden fazla önem veriliyormuş gibi gösterse de, bazı gerçeklerde gözden kaçmamaktadır.

Özellikle gençler gittikçe daha çok rafinire (işlemden geçmiş) gıda tercih etmekte ve ailelerin hayat tempoları nedeniyle, doğal ve evde hazırlanmış ürünlerin tüketilmesi azalmaktadır. Artık evde reçel, salça gibi gıdalar hazırlanmamakta ve zaten ağız tadları hazır gidalar yönünde alışkanlık kazanmış olan gençler de salça gibi çok fazla doğal tada sahip gıdaları tercih etmemektedirler. Doğal tadında süt tüketimi bile azalmakta, tercihler kakao veya çeşitli tatlandırıcılar ile lezzeti değiştirilmiş sütlere kaymaktadır.

Doğal meyve suları yerine tatlandırıcı içeren sentetik meyve suyu tadı verilmiş sıvılar tüketimi artmış ve çeşitli oranlarda meyve içeren meyve suları bile, şeker şurubu adı verilen genetik değişikliğe uğratılmış mışır nişastasından üretilen bol miktarda şeker içeren ve kilo aldırıcı özelliği olan maddeler ile, daha tatlı ve tercih edilir hale getirilmiştir.

Gıdalardaki şeker oranının artması, gençlerin özellikle günümüzdeki hareketsiz kılan eğitim modeli içinde, fazlalık enerjileri nedeniyle kolo almalarına neden olmaktadır.

Gelecekte ortaya çıkabilecek, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, erken yaşlarda görülebilen kalp ve damar rahatsızlıkları, kilo sonucu oluşan özellikle diz eklem rahatsızlıkları girrikçe artmaktadır. Kilo sorununun meydana getirdiği ruhi sıkıntı ise aslında pek çok kez saydıklarımızdan daha ciddi problemlere yol açabilmektedir.

Genç yaş grubu özellikle vücut gelişimi dönemi olduğu için dengeli beslenmeye dikkat edilmeli, Günde 1 litre süt karşılığı süt ve süt ürünleri tüketilmeli, en az 30 dakika olmak üzere fiziksel aktiviteye zaman ayrılmalıdır. İleriki yaşta ortaya çıkan osteoporozun çoğu kez bu yaş dönemindeki yanlış beslenme alışkanlıkları, yetersiz kalsiyum tüketimi ( süt ve süt ürünlerinin az alınması) ve sigara kullanımıdır.
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.