Meme Kanseri, Meme Kanseri Belirtileri, Kendi Kendine Meme Muayenesi, Jinekomasti Meme Hastalıkları, Fibroadenom, Memede Ağrı
Kendi Kendine Meme Muayenesini Öğrendiniz mi? Meme Kontrolünüzü Yaptırınız. Cevaplanmasını İstediğiniz Sorularınız İçin Bize Ulaşınız. Kemik Dansitometrenizi Yaptırdınız mı? Gerekli Beslenme Öğelerini Öğreniniz.
   
 
Sağlık Testi

Hastalığımı ilk öğrendiğim zaman yalnızdım. Hastane bahçesine oturup ağladım. O ana kadar yaşadığım tüm sıkıntılarım, üzüntülerim gözümün önünden geçti. Kendi kendime "hiçbir şey için üzülmeye değmezmiş" dedim. Ölümü düşündüm. Bu çok korkutucu bir şey. Sonra eşimi ve çocuklarımı düşünüp "onlar için yaşamalıyım" dedim kendi kendime. Hemen ablamı aradım. Ağlayarak ona kanser olduğumu söyledim. Ablam hemen yanıma geldi. Eşimi aradı. O da hemen hastaneye geldi.

Ama bu zamana kadar hep insanları memnun etmeye çalıştığım, kimseye hayır diyemediğim ve kimseyi kırmak istemediğim için, kendime çok kızgındım.. Şimdi düşünüyorum da hiçbir gün kendimi düşünmedim. Kendim için hiçbir şey yapmadım.

Doktorum ameliyatı takiben kemoterapi ve radyoterapi göreceğimi söyledi. Bu süreç zordu. İlaçları aldıkça hiç halim kalmıyordu. Kendimi çok yorgun hissediyordum. Kimseyi görmek, kimseyle konuşmak istemiyordum. Sadece yalnız kalmak istiyordum.

Bu süreçte eşim, küçük oğlum, akrabalarım, dostlarım, komşularım benimle çok ilgilendi. Benim iyileşip hastalığımı yenmemde doktorumun, eşimin, oğlumun ve komşum Fatma Hanım'ın büyük payı ve emeği vardır.

Beni hayata küçük oğlum bağladı. Benimle çok ilgileniyordu.. Sürekli yanımdaydı. Oğlum arkadaşım olmuştu." Ben ölürsem oğlum yalnız kalır, onun için yaşamalıyım" diye düşünüyordum. Bu da bana yaşama gücü veriyordu.

Beni hayata bağlayan kişilerden biri de doktorumdu. Beni anladı, dinledi ve bana sevgiyle yaklaştı. Hastalığımı yenmemde çok büyük rol oynadı.

Bugünse sağlığıma kavuştuğum için Allah'a şükrediyorum. Artık önce kendimi düşünüyor ve kendimi nasıl koruyabileceğimi biliyorum.

Sizlere de tavsiyem: Hiçbir şeyi kendinize sorun etmeyin. Sadece başkalarını memnun etmek için yaşamayın. Biraz bencil olun ve kendinizi asla ihmal etmeyin.

Sevgilerimle…
Ayten BAĞCI
Perde İzmir


Meme Kanserinin Tanımı
ve Tedavi Yöntemleri

Video Arşivi için Tıklayınız.
Gizlilik | Yasal Uyarı

Adres: 1413 Sokak No:51 Kahramanlar İZMİR   |   Tel: 0(232) 446 84 75 (Pbx)   |   Fax: 0(232) 446 84 73